Продавець Интернет магазин текстиля "Ажур" розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
414 відгуків
Приємних покупок
+380 (97) 288-21-48
+380 (99) 173-87-69
+380 (97) 288-21-48

Догляд за текстильними виробами

Догляд за текстильними виробами

 

Дбайливе поводження і правильний догляд за одягом і текстильними виробами сприяють збільшенню терміну експлуатації продукції. Нижче наведено кілька порад по догляду за тканинами, і тому, як правильно прасувати і прати тканини різного сировинного складу.

Догляд за виробами з бавовни
Вироби з бавовни дуже міцні, добре переносять вплив високих температур. Особливість бавовни - його чудова здатність вбирати вологу. Недоліками бавовни називають його високу сминаемость і сильну усадку при пранні. Бавовна дуже довго сохне після прання. Вироби з бавовни можна прати в пральній машині при температурі 30 - 40 градусів. Для прання білої білизни використовують універсальні миючі засоби, для кольорового - м'які миючі засоби і засоби без відбілювача. Сильно линяє річ перуть тільки в холодній воді і сушать у добре розправленому вигляді негайно після полоскання. У воду для полоскання додайте сіль (1 ст. ложка на 10 л).
Щоб визначити, линяє кольорова річ, намочіть її кінчик і відіжміть його в білій ганчірці. Якщо на ганчірочці залишилося забарвлене пляма, то кольорову річ перуть окремо від інших.
Бавовняні речі можна сушити і в машинної сушки, але треба пам'ятати, що при цьому вони можуть дати велику усадку. Вироби з благородною обробкою радять розвішувати для просушування мокрими. Прасують бавовняні тканини праскою із зволожувачем.

Догляд за виробами з льону
Лляне полотно має гладку поверхню і матовий блиск. Вироби з льону мало брудняться, не ворсяться, чудово вбирають вологу і при цьому швидко висихають. Лляне полотно відрізняється особливою міцністю. До благородним властивостей льону відносять його велику сминаемость Лляні полотна можна кип'ятити. Температуру прання вибирають залежно від обробки тканини. Вироби з льону можна прати в пральній машині при температурі 30 - 40 градусів. Кольорове полотно перуть при температурі 60 градусів. Вироби з льону після прання можуть дати усадку. Прасують їх добре розігрітою праскою із зволожувачем.

Догляд за виробами з вовни
Вовняні тканини дуже добре зберігають тепло, відносно мало брудняться і не сильно мнуться. Іноді, для того, щоб залами на одязі розгладилися, досить повісити її у ванній кімнаті або збризнути водою. Вироби з вовни перуть тільки вручну м'якими миючими засобами для вовни. При пранні вироби з вовни не можна терти і викручувати. Шерсть не любить тривалого замочування. Випрану виріб не вичавлюють, а акуратно промокують, загорнувши в махровий рушник. При сушінні виріб з вовни не слід підвішувати - воно може деформуватися. Вовняні речі в мокрому вигляді розкладають на плоскій поверхні. Прасують їх через вологу тканину. Високоякісні вироби з вовни рекомендується віддавати в хімчистку.

Ще кілька порад по догляду за вовною:

  • вовняні вироби можна прополоскати з додаванням 1 столової ложки винного оцту;
  • пожовкла вовна відновить свій колір, якщо її потримати добу у відрі води з нарізаними скибочками лимоном;
  • плями бруду радять висушити, а потім видалити сухою щіткою;
  • складки і стрілки на вовняних і сумішевих тканинах ефективно загладжуються при прасуванні через тканину, змочену мильним розчином з додаванням оцту;
  • Залоснившиеся місця на вовняної тканини рекомендується пропрасувати крізь тканину, змочену в слабкому розчині столового оцту.

Догляд за виробами з шовку
Всі шовкові тканини вбирають вологу, рівну по кількості половині власної ваги. При цьому дуже швидко сохнуть. Шкірна волога дуже швидко випаровується з поверхні шовку, але при цьому можуть залишатися плями поту, які рекомендують виводити спиртом. Натуральний шовк може сильно злиняти при звичайному пранні. Прати шовк вручну можна тільки в трохи теплій воді. Ні в якому разі не можна терти руками шовкову річ і викручувати.
Після прання виріб з шовку необхідно прополоскати в холодній воді, додавши трохи оцту для того, щоб повернути яскравість фарб. Після прання виріб сушать далеко від батарей і прямих сонячних променів. Прасують шовкові речі у вологому стані з виворітного боку, не змочуючи, так як від води можуть залишитися плями.

Догляд за виробами з трикотажу
Вироби з трикотажу перуть вручну або в пральній машині при температурі 30 градусів за допомогою м'яких миючих засобів. Випраний трикотаж злегка віджимають і загортають у сухе простирадло. Гладять трикотажні речі при температурі 150 градусів з вивороту.

Догляд за виробами з віскози
Віскозне волокно при різній обробці своїм блиском і щільністю може нагадувати шовк, бавовна або навіть шерсть. На віскозному волокні виконують навіть характерні для льону потовщення нитки. Вироби з віскози добре поглинають вологу, але в мокрому стані втрачають міцність. Тому вимагають особливо дбайливого прання. Вироби з віскози перуть з використанням м'яких миючих засобів вручну або в пральній машині при температурі 30-40 градусів. Виріб не рекомендується викручувати, тим більше вичавлювати в центрифузі. Прасують віскозу праскою із зволожувачем при температурі 150 градусів (положення терморегулятора - «шовк»).

Догляд за виробами з ацетату
Вироби з ацетату перуть вручну або в пральній машині при температурі 30 - 40 градусів за допомогою м'яких миючих засобів. Виріб не викручувати і не вичавлювати в центрифузі. Прасувати з зволожувачем при температурі 150 градусів, використовуючи положення терморегулятора на прасці - «шовк».

Догляд за виробами з поліестеру
Вироби з поліестеру можна прати при 40 градусів в пральній машині за допомогою м'яких миючих засобів. Виріб не вичавлювати в центрифузі. Білі тканини перуть універсальними пральними порошками, кольорові - порошками для синтетичних тканин. Прасувати з зволожувачем при температурі 150 градусів, використовуючи положення терморегулятора на прасці - «шовк».

Догляд за виробами з гіпюру
Вироби з гіпюру перуть вручну або в пральній машині при температурі 30 - 40 градусів за допомогою м'яких миючих засобів. Виріб не вичавлювати в центрифузі. Прасувати з зволожувачем при температурі 150 градусів, використовуючи положення терморегулятора на прасці - «шовк».

Догляд за виробами з атласу
Вироби з атласу можна прати при температурі 30 градусів вручну м'яким пральним порошком. Атлас не можна терти, тиснути і викручувати. Після прання виріб з атласу необхідно прополоскати в холодній воді, додавши трохи оцту для того, щоб повернути яскравість кольору. Гладити злегка вологим при температурі 150 градусів, використовуючи положення терморегулятора на прасці - «шовк» з виворітного боку.

Догляд за виробами з шифону
Вироби з шифону можна прати при температурі 30 градусів вручну м'яким пральним порошком. Гладити злегка вологим при температурі 150 градусів, використовуючи положення терморегулятора на прасці - «шовк» з виворітного боку.

Догляд за виробами з лайкри
Вироби з лайкри можна прати вручну або в пральній машині при температур 40 градусів в пральній машині за допомогою м'яких миючих засобів. Прасувати при температурі 150 градусів, використовуючи положення терморегулятора на прасці - «шовк» через вологу тканину.

Догляд за виробами з стрейч-оксамиту
Оксамит і велюр рекомендується прасувати на вазі. Збризніть з вивороту водою і легко водите з вивороту праскою, поки гарячий пар не розправить змяклі ворсинки. Щоб вироби з стрейч-оксамиту не витягувалися при прасуванні, намагайтеся прасувати не впоперек, а вздовж петель полотна. Прасувати краще на махрової тканини або фланелі. Водите праска з тканини без натиску.

Догляд за виробами з тафти
Вироби з тафти, виробленої з штучного шовку, гладять злегка вологими, з вивороту, негарячою праскою. Вироби з шовкової тафти не можна перекручувати під час прання і віджимання. Складки, які утворюються при неправильному віджиманні, залишаються і після прасування. Тому ці речі викладають для сушіння на чисту тканину, прикривають цієї ж тканиною зверху і, притискаючи руками, видаляють зайву вологу.

Догляд за мереживом
Мереживо насамперед треба накрохмалити (3 ст. л. на 5 літрів води), а потім прасувати передньою частиною (носом) помірно нагрітого праски, намагаючись не прим'яти. Не забудьте, що синтетичне мереживо боїться гарячої праски.

Інші статті
  • Штори для чого потрібні
    Оформлення фіранок так само важливо, як і меблі для дому. Шори є обов'язковим атрибутом завершеного дизайну кімнати.
  • Бавовняні штори купити
    Купити штори, портьєри які у своєму складі мають натуральні нитки, завжди будуть актуальні. Ми всі розуміємо, що такі штори — це запорука чистого повітря в будинку, квартирі. При купівлі штор з натуральними нитками уточнюйте який відсоток складу натур

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner