Продавець Интернет магазин текстиля "Ажур" розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
414 відгуків
Приємних покупок
+380 (97) 288-21-48
+380 (99) 173-87-69
+380 (97) 288-21-48

Тканини

Тканини

Атлас - щільна шовкова або напівшовкові тканина з блискучою і дуже гладкою поверхнею. Атлас використовують і в якості підкладок на пальто, головні убори.
Атлас-стрейч - класика серед вечірніх тканин. Він гарний, комфортний і крім усього іншого забезпечує бездоганну посадку по фігурі.
Атлас-креш - блискуча жата тканина (з "зморшками", замятыми в частковій напрямку), буде оригінально виглядати у весільному вбранні. Блискуча тканина з характерними "жатыми" складками, білосніжна або кольору шампанського, гарна вже сама по собі, тому не потребує складного фасону идополнительных прикрас.

 

Оксамит - важка, м'яка, блискуча тканина з густим невисоким ворсом. З оксамиту шиють вечірні сукні, ошатні накидки, плащі, дитячий одяг, штани.
Оксамит-стрейч чудово тягнеться і відмінно сидить по фігурі, завдяки додаванню до складу еластичних волокон.
Оксамит-хамелеон м'яка, переливчаста тканину, більш тонка і гладка, ніж класичний оксамит.
Панбархат - дуже блискуча оксамитова тканина з пресованим ворсом.

 

Батист - м'яка, тонка бавовняна тканина, що має полотняне переплетення ниток. З батисту шиють дитяча білизна, носові хустки. Батист виготовляється з натуральних і штучних волокон.
Батист буває лляної і бавовняний. Льняний вище якістю, з довгих рівних волокон. У старовину батистовую пряжу виробляли в сирих підвалах, щоб домогтися високої якості. З часом знайшли спосіб зберігати пряжу вологою, вводячи в неї гігроскопічний гліцерин.

 

Бостон - щільна чистошерстяная тканина саржевого переплетення, у дві або більше ниток. Названа так по породі овець бостон, що розводяться в Англії. Зазвичай бостон - тканина темних густих тонів - синього, чорного, іноді коричневого, з двостороннім виробленням. Була актуальна до кінця 60-х років XX століття. Її популярність пов'язують з вальсом бостон.

 

Букле - тканина з характерною хвилястою поверхнею (завитками). Набагато м'якше і тонше пальтові букле і на відміну від нього не повнить фігуру. Недолік: така тканина гірше тримає форму.

 

Буфмуслин - бавовняна тканина, дуже тонка, майже прозора, різновид серпанку. Особливо цінувалася ця тканина в XVII - початку XIX століття. Пізніше в сукнях з цієї тканини ходили лише молоденькі дівчата, а дами використовували буфмуелин для домашнього одягу.

 

Віскоза є самим першим штучним волокном, отриманим людиною ще в кінці ХІХ століття, але і донині зберігає своє значення. Віскоза виробляється з натурального матеріалу - целюлози, тому з усіх хімічних волокон саме це «природне». Основні якості віскози: приємна на дотик, гігроскопічна, дихаюча. Висока інтенсивність кольору дозволяє створювати вироби яскравих забарвлень.
Віскоза легко мнеться, схильна до усадки. Недолік: велика осипаемость ниток по зрізах деталей.
Віскоза-шифон - легка, напівпрозора, струмуюча тканина з благородним матовим блиском. Вона підкуповує легким "акварельними" малюнком, приємною шовковистою структурою і можливістю придбати до неї та тканина-компаньйон. Відмінний варіант - блузка і топ з цих тканин.

 

Вігонь - м'який матеріал або пряжа з вовни тварин роду лам, поширених у деяких країнах Латинської Америки. Вовна цього виду лами отримати дуже складно (тварину треба тільки вичісувати, а не стригти). Тому вигонью зазвичай називають тканина з відходів бавовни у суміші з вовною. Схожість вігоні з тканиною з вовни вікуньї (виду лами) лише зовнішнє: колір - коричневий або бурий, лицьова поверхня злегка пухнаста за рахунок вкраплення вовняних ниток. Але вона на відміну від високоякісних вовняних волокон не практичне. У XX столітті тканина зустрічається рідко, а пряжа вігонь поширена широко.

 

Габардин - пружна, м'яка, дуже щільна тканина в рубчик. До її складу входить шерсть, віскозне або синтетичне волокно. Часто зустрічаються габардины з 100% поліестеру. Товстий габардин підійде для зимових костюмів, з тонкого шиють навіть топи.

 

Гіпюр - загальна назва для різних видів мережива. Це і грубе мереживо з рельєфним візерунком на основі сітці і мереживо без основи, як би сплетене на коклюшки. В складі, як правило, присутні поліестер і люрекс. Останній надає гіпюру характерну жорсткість.
Гіпюр-металік - мабуть, самий скромний із гипюров. Більш щільний, менш прозорий. Вплетені мерехтливі нитки створюють характерний металевий блиск.
Шкіра-гіпюр. На основу з тонкої шкіри наклеюють гіпюрову полотно. Результат - матеріал з помірним блиском, підходящий для екстравагантного вечірнього вбрання.

 

Гленчек - вовняна або сумішева тканина з особливим візерунком (клітина, що складається з основного квадрата і квадрата поверх нього). В залежності від типу переплетення виходить "куряча лапка" або клітина-пепіта.
Гленчек у повсякденному вживанні іменують шотландкой. Ця тканина має інші назви, пов'язані з іменами історичних особистостей, які любили одяг з тканини в клітку. Наприклад, клітина "принца Уельського", "принца Галльського", "Естерхазі".

 

Дамаск - шовкова, вовняна або бавовняна тканина полотняного або крепового переплетення, іноді в комбінації з атласом. Бавовняний Дамаск використовується для виготовлення жіночої білизни, в декоративних цілях, шовковий - в основному для декорування виробів.

 

Денім - дуже міцна, щільна бавовняна тканина для джинсів. Відома з кінця минулого століття, тоді й виникла її назва, яка в перекладі з французької означає "з Німа". Ним - місто у Франції, де створили цю тканину для робочого одягу. Скотарі-ковбої Америки, куди денім експортували, оцінили тканина гідно і з задоволенням носили штани і куртки, пошиті з неї.

 

Джерсі – елегантний податливий трикотажний матеріал з високим вмістом бавовни. Володіє чудовими властивостями: має привабливий зовнішній вигляд, приємна на дотик, добре вбирає вологу, забезпечує відчуття тепла. Сукні, спідниці, жакети з джерсі чудово виглядають, завдяки здатності матеріалу м'яко спадати.

 

Драп - дуже товста і м'яка вовняна або напівшерстяна тканина з ворсистою виворітного і гладкою лицьовою поверхнею. З нього найчастіше шиють пальта, не має складних деталей.

 

Жаккард - збірна назва всіх тканин, у візерунку яких чергуються різні види переплетення ниток, винайдені в 1801 році Джозефом Марі Жаккардом. Застосування різних ниток - матових і блискучих, світлих і темних - підсилює цей ефект. Склад тканини може бути різним, але якщо в назві є "жакард", значить це обов'язково тканина з яскраво вираженим великим візерунком.

 

Жоржет - легка, дуже тонка, напівпрозора тканина, на дотик жорсткувата. Ця тканина схожа на креп-жоржет. З неї шиють жіночі плаття, блузи.

 

Кашемір - тонка легка вовняна або напівшерстяна тканина, що має на поверхні діагональний рубчик. Справжній кашемір виробляють з вовни крихітних ягнят. З кашеміру темного кольору шиють шкільні формені сукні і фартухи. Набивний кашемір використовується на хустки, шалі, сукні.

 

Креп - загальна назва для всіх тканин з кручених (креповых) ниток і тканин особливого крепового переплетення з характерною зернистою поверхнею.
З бавовняного крепу шиють сорочки, постільну і нічну білизну, сукні, блузки. Вовняний креп підійде для суконь, блуз.
Креп-сатин - добре драпірується, щільна тканина. Лицьова сторона креп-сатину гладка і блискуча (нагадує атлас), Виворітна - матова, з грубозернистим поверхнею.
Креп-шифон - напівпрозора тканина, більш щільна, ніж класичний шифон, з характерною креповой структурою.
Мосс-креп буває різної щільності, деякі види цієї тканини досить прозорі. Володіє ненав'язливим мерехтливим блиском. Підійде для скромних вечірніх суконь і костюмів.
Креп-жоржет - шовкова тканина, тонка, напівпрозора, більш блискуча, чим крепдешин. Відрізняється твердістю, пружністю, сипучістю. Їх цієї тканини шиють блузки, сукні, використовують для обробки.
Креп подвійний - досить щільна, легка тканина з характерною зернистою поверхнею.

 

Крепдешин - шовкова тканина з помірним блиском, поверхня дрібнозерниста. Підійде для блузок, суконь.

 

Мереживне полотно - прозора ажурна тканина з візерунками на сітчастому тлі. На відміну від гіпюру, що містить значний відсоток люрексу, мереживо більш м'яке і пластичне. Про якість мережива можна судити по складності візерунка, тонкощі полотна.

 

Креш - загальна назва для жатих тканин. В результаті пресування на тонких матеріали з синтетичних волокон утворюються довговічні м'яті складки. Зазвичай вони зам'яті в пайовому напрямі і виражені більш або менш сильно. Тканини креш не прасують.

 

Лайкра - гладка, легко розтяжна тканина, напівпрозора, з блискучим напиленням. На дотик - шорстка, з характерними вузликами, нагадує парчу.

 

Ламі - блискуча преливчатая тканина з металевими та іншими блискучими ефектними нитками.

 

Латекс - тканина з гумових волокон.

 

Льон – це малорастяжимая тканина з виразною рельєфною поверхнею, гігроскопічна. Часто зустрічаються:
Льон з лавсаном. Це шерстиста, гарна тканина. Не мнеться, тримає форму, але гігроскопічність у неї нижче.
Льон з віскозою. Шовковиста тканина, добре драпірується, гігроскопічна, але легко мнеться.
Лляне полотно з шовком - тканина, що сполучає в собі позитивні властивості обох натуральних волокон. Завдяки присутності льону цей змішаний матеріал відрізняється приємною прохолодою, а шовк робить його м'яким на дотик і таким, що менш мне. Ця скромна з вигляду ідеальна тканина для спортивної блузки-сорочки, жакети-сорочки.

 

Міткаль - проста і дешева бавовняна тканина полотняного переплетення. У арабів "міткаль" - міра ціни і ваги. Тканина зазвичай робили з невибіленої пряжі. Після відбілювання тканини і просочення її клеєм або крохмалем отримували коленкор, після нанесення малюнка - ситець. Після фарбування - кумач. Сучасний міткаль проводиться з більш тонкої пряжі, з нього після відповідної обробки отримують ситець, мадаполам, муслін.

 

Муар - в перекладі з французького - "змочений водою з прожилками". Шовковий або штучний репс, має блискучий малюнок на матовому тлі. Він нагадує візерунок, який можна побачити на поздовжньому зрізі дерева. У XX столітті муар знову увійшов у моду. З муару шиють плаття, використовують його і в якості підкладки.
Менш дорогий муар з повторюваним візерунком, як на набойке. Дорогий муар - з постійними варіаціями візерунка.

 

Оксфорд - смугаста або картата тканина, зазвичай бавовняна, для пошиття сорочок, сорочок. Названа по місту Оксфорду в Англії.

 

Органді - дуже тонка, прозора, досить жорстка бавовняна тканина або штучний шовк. У далекому минулому була завезена зі Східної Індії. В останні роки мода знову звернула на неї увагу. Використовується для вечірніх блузонів і жакетів, які носять поверх топів або бюстьє.

 

Органза - найлегша, прозорий, але щільний матеріал з переливчастим поверхнею. За своїм складом органза – це 100 % поліестер, який дарує відчуття прозорості та легкості. Органза-креш - менш прозора, за рахунок характерною "жатой" поверхні. При роботі з цією тканиною якомога менше її розтягуйте, щоб м'яті складки не розглядалися. Для того щоб не розтягувалися пройми і плечові шви, при прокладанні строчки прихоплюється облямівки.
Органза поліестерова часто використовується для шиття прозорих пишних рукавів, а також для підкладки під мереживний ліф, зміцнення тонких мережив або пишною нижньої спідниці "канкан".

 

Парча - сложноузорчатая художньо-декоративна тканина з шовку основою, що містить в качці (рідше в основі) металеві нитки із золотом, сріблом або імітують їх матеріалами. Металеві нитки (срібні або золоті) надають їй жорсткості, масивність, гнучкість і блиск.
Парча-лайкра - гладка важка тканина, що зовні нагадує лаку. У ній немає жорсткості класичної парчі, вона відмінно тягнеться.
Шовкова парча - дуже щільна, важка, гладка тканина з 100% шовку. Може бути жаккардової або з вишивкою. Підійде для вихідного костюма.
Віскозна парча - чудова щільна тканина кольору шампанського з ненав'язливим візерунком і стриманим вкрапленням люрексу.

 

Поплін - тканина з дрібним рубчиком, має шовкову основу і шерстяний качок. Щільна, гладка, м'яка тканина. Це оптимальна тканина для жіночних суконь і блузок. Він відрізняється м'яким і красивим ниспаданием і має благородним блиском.

 

Сатин - бавовняна, шовкова або вовняна гладка тканина з блискучою поверхнею.
Бавовняний сатин рекомендують на халати, сукні, а також робочий одяг.
З вовняного сатину шиють ошатну дамську одяг.

 

Сітка  - полотно, що складається з дрібних, ніжних осередків, нагадує тюль і використовується для виготовлення вставок і деяких далею сукні, наприклад, невидимої лінії горловини.

 

Стретч - тканина з еластану - еластичного штучного волокна. Вже невеликої кількості цього еластичного волокна (лайкри) достатньо, щоб надати тканині особливу тягучість.

 

Тафта - ошатна, хрустка тканина, щільна на дотик, з характерною, яскраво вираженою структурою - рубчиком на поверхні, "сухим" туше і ненав'язливим блиском. Жорсткість надається обробкою (хімічною обробкою) і тому тафта сильно мнеться. Ще один недолік - сипучість і схильність до усадки, що необхідно врахувати при розкрої.
Тафта-атлас - щільна легкий, хрусткий тканина з ефектом переливу квітів. Виступає як альтернатива еластичних матеріалів для облягаючих моделей. Для неї характерна деяка жорсткість, завдяки якій одяг чудово тримає форму. Найкраще тафта-атлас підійде для блузки, яка буде гідно виглядати і з жакетом, і без нього.

 

Трикотаж - в'язане полотно, отримане з однієї чи багатьох ниток утворенням петель і їх взаємним переплетенням на трикотажній машині. На відміну від інших текстильних виробів, трикотаж має розтяжністю за всіма напрямками через можливості петель змінювати форму і розміри. Пухка петельна структура надає трикотажу. м'якість і несминаемость. Трикотаж використовується для виготовлення предметів одягу, а також у виробництві штучного хутра, мережива, рибальських мереж, технічних і медичних виробів і т. п.
Еластичний, м'який, щільно облягає фігуру трикотаж незамінний для силуету слім-лайн, який багато хто віддає перевагу для вечірнього плаття або костюма.

 

Твід - тканина з грубої рябої вузлуватою пряжі, що має вигляд ручної вичинки. Основа і качок часто бувають різного забарвлення, але обячно твід стриманих тонів.
Твід - спочатку груба вовняна червона тканина, гладка або у вигляді саржі, часто картата. Вперше стала вироблятися в Шотландії на ткацькій фабриці Tweed Riwer, звідки і пішла назва. Твід високої якості вироблявся і в Ірландії, з йоркширської пряжі, яку фарбували і обробляли в місті Донеголе. В наш час твід - це м'яка вовняна тканина для костюмів і пальто. У англійців твід - це і костюм з твіду.

 

Фукра - загальна назва для тканин, що мають стислу структуру (як би вибитий малюнок). Найчастіше зустрічається тафта-фукра, костюмна фукра.

 

Бавовна - природний матеріал, який приємно носити у спеку, так як він добре вбирає вологу. Однак швидко мнеться і сідає при першому кип'ятінні. Немнущимся бавовна стає в суміші з хімічними волокнами або при спеціальній хімічній обробці.

 

Чесуча - щільна шовкова тканина полотняного переплетення, має жовтувато-пісочний колір. Виробляється з нерівномірних по товщині ниток натурального шовку особливого сорту - туссора. Так само називають просту бавовняну тканину.

 

Чинц, або англійський ситець - лощена бавовняна тканина, поверхня якої справляє враження натертої воском. Тканина має малюнок на світлому фоні, глянсову обробку лицьової сторони. Не мажеться і не змочується водою. Використовується для декоративних цілей.

 

Шанжан - тканина з різнокольоровими нитками основи і качка, які створюють двоколірний переливчастий ефект. Тканина виробляють з натурального або штучного шовку. Така тканина, незалежно від складу, завжди виглядає нарядно. З неї шиють блузи, сукні, і навіть куртки.

 

Шовк – тканина, вироблена з натуральних текстильних волокон тваринного походження — продуктів виділення шелкоотделительных залоз гусениць шовкопрядів при завивки коконів. Натуральний шовк плавно спадаючий, з відчутно прохолодним грифом і "атласним" блиском найкомфортніша і одночасно вишукана тканина для літніх днів.
Мокрий шовк - шовкова тканина зі злегка пухнастою "персикової" поверхнею. Такий шовк не перуть, а віддають в хімчистку.
Шовк "Кошибо" - щільна, непрозора, матова тканина. Менш гладка, ніж класичні види шовку.

 

Шениль - важка, нагадує оксамит тканина з двостороннім ворсом.

 

Шерсть - натуральне волокно з вовни овець, кіз, верблюдів. Вже в стародавні часи шерсть була відома в Азії. Зараз першість у виробництві вовни належить Англії.

 

Шифон - тонка струмуюча тканина з синтетичних або шовкових ниток креповой крутки полотняного переплетення з характерною зернистою поверхнею. Дуже прозора, нагадує вуаль. Зараз в магазинах можна знайти безліч самих різних шифонов.

 

 

 

Інші статті
  • Штори для чого потрібні
    Оформлення фіранок так само важливо, як і меблі для дому. Шори є обов'язковим атрибутом завершеного дизайну кімнати.
  • Бавовняні штори купити
    Купити штори, портьєри які у своєму складі мають натуральні нитки, завжди будуть актуальні. Ми всі розуміємо, що такі штори — це запорука чистого повітря в будинку, квартирі. При купівлі штор з натуральними нитками уточнюйте який відсоток складу натур

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner